kosmetické masky

Pleťové masky působí na pleť blahodárně

Pleťových masek je mnoho, ale každá nabízí jiné blahodárné účinky pro pleť. Jak si v té záplavě vybrat tu správnou a zužitkovat ji ve prospěch vaší pleti? Proč jsou pleťové masky pro pleť tolik prospěšné?

Pleťové masky – co pleti nabízejí

Masky nabízejí pleti okamžitý účinek, který je znatelný zejména ve vrchních vrstvách pokožky. Pod tenkým nánosem pleťové masky se zvyšuje krevní mikrocirkulace, teplo podporuje látkovou výměnu mezi buňkami a tím dochází k lepšímu pronikání blahodárných látek do kůže. Abyste poznali účinky masky, je třeba ji používat opakovaně. Po aplikaci masky přijímá pleť účinné látky do hloubky.

Pleťové masky – jaké druhy máme?

Pleťové masky nabízejí mnoho účinků pro vaši pleť a trh je stále vynalézavější. Masky mohou mít účinky hydratační, okysličovací, antistresové, vypínací…

Pleťové masky uklidňující

Uklidňující masky patří mezi nejčastější typy. Tyto masky poskytují pleti hydrataci a výživu. Navíc mají i čisticí působení, a tak zabraňují hromadění nečistot. Čistíte svoji pleť správně?

Pleťové masky – krémy

Používají se jako běžné pleťové krémy, ale při jejich užití jako pleťové masky se jejich účinky násobí.

Pleťové masky slupovací

Nanášejí se na pleť v tenké vrstvě a nechají se zaschnout. Poté se z pleti jemně sloupnou.

Pleťové masky rychle vzpružující

Tyto masky se používají na pleť v případě rychlé pomoci – např. pokud pokožka působí unaveně, neměla možnost dostatečné regenerace během noci apod. Taktéž mají jistou moc v boji proti stárnutí pleti, protože dodávají pokožce mnoho blahodárných látek.

Pleťové masky vypínací (liftingové)

Používají se rovněž v boji proti únavě pleti, protože zahlazují pomocí tenkého filmu drobné vrásky, ale jsou také dobrou prevencí v boji proti stárnutí pleti.

Pleťové masky čisticí

Funkcí čisticích masek je odstranit vrstvu odumřelé kůže a prach, který ucpává póry. Aplikují se na znečištěnou pleť během celého roku. Pleť nemusí být mastná. Některé čisticí masky jsouvšak pro mastnou nečistou pleť přímo určené, protože absorbují přebytečný maz.

Pleťové masky – jak se aplikují

Pleťové masky by se měly nanášet na dokonale vyčištěnou pleť, jinak by způsobily více škody než užitku. Některé masky se aplikují jen na T-zónu obličeje (oblast čela, nosu, brady), ostatní se používají na celý obličej. Vynechejte aplikaci masky na oblast kolem očí – kůže je v těchto místech velmi tenká, nemá dostatek mazových žláz, proto by se mohla zranit a opuchnout.

Pleťové masky – jak se smývají

Pleťovou masku můžeme odstranit vodou. Na závěr je vhodné pokožku ještě dočistit pleťovou vodou a nanést na pleť krém, protože pokožka je připravená lépe přijímat pěsticí výživné látky.